(044)240-21-01 phone logo

blog

Ошибка
 • JUser::_load: Unable to load user with id: 524
 • JUser::_load: Unable to load user with id: 820
 • JUser::_load: Unable to load user with id: 485

Наш блог регистрация

Блог последние комментарии

Цілісний підхід до навчання дитини за навчально-методичним комплексом Family and Friends

Оцените материал
(1 Голосовать)

tsIlIsniy-pIdhId-do-navchannya-ditini-1

Цілісний підхід до навчання дитини (Teaching the Whole Child), який пропонується в початковій школі за підручниками Family and Friends автора Naomi Simmons, включає не тільки навчання лексики і граматики, які необхідні для вивчення англійської мови, але також приділяє увагу емоційному вихованню і правилам поведінки дітей в соціумі. Тому він, насамперед, включає навчання мові за навчальним планом з можливістю паралельного використання в учбовому процесі завдань на розвиток важливих навичок спілкування в суспільстві.

Цілісний підхід до навчання дитини відноситься до розробки програм, які гарантують, що потреби, права і інтереси дітей враховуються в класі. Для того, щоб досягти цієї мети, навчальні завдання повинні виходити за рамки академічних цілей і давати можливості для загального розвитку і добробуту учнів.

Вирішення цих питань вимагає відходу від традиційних видів навчання, коли діти розглядаються як вразливі істоти, які не в змозі постояти за себе в реальному житті, і їм потрібні підтримка і керівництво. При використанні цілісного підходу, діти не тільки отримують необхідну допомогу, але й навчаються самостійності і набувають досвіду у взаємодії з іншими людьми, вчаться приймати рішення і вирішувати проблеми самостійно.

Дуже важливо, що цей підхід дозволяє дітям бути не пасивними одержувачами навчання від дорослих, а брати на себе активну, винахідницьку роль і реконструювати навчальне завдання через власне розуміння. В цьому випадку, коли дитина розглядається в цілому і увагу вчителя треба зосередити на загальній картині з проекцією на все життя дитини і, водночас, допомогти дітям набути цінних знань, які можна використати у безпосередньому спілкуванні в класі.

Яким же чином змістити фокус і зосередитись на цілісному підході у навчанні дітей? Існує декілька способів, за допомогою яких вчитель може внести якісь зміни в свій стиль викладання і рухатись в напрямку цілісного підходу у навчанні. Перше, що треба зробити вчителю на своїх уроках, це приділити належну увагу вихованню соціальних навичок і цінностей. Для цього в навчально-методичному комплексі Family and Friends розроблені плакати, на яких зображені люди в різних життєвих ситуаціях, які допоможуть дітям проаналізувати і засвоїти відповідні моделі поведінки. Учні також мають можливість працювати над проектами і приймати участь у рольових іграх. Пісні до кожної теми також мають допомогти у розвитку навичок спілкування як в класі, так і в реальному житті. Тобто учбовий процес, який має за мету цілісний підхід допомагає отримати як академічні знання, так і розвинути особистість кожного учня і набути необхідних життєвих навичок.

Наприклад, на одному із уроків діти можуть ознайомитись із ситуацією, в якій розглядаються питання дружби і важливість буди хорошим другом і ділитися з іншими. З молодшими школярами необхідно приділяти увагу вмінню дружити і набувати цілого ряду цінностей і соціальних навичок, які сформують відповідні моделі поведінки, які сприятимуть якісному спілкуванню в суспільстві. Тобто привнесення на урок, ознайомлення і розглядання ситуацій з реального життя допоможе учням підготуватися і усвідомити себе частиною соціуму і також розвинути толерантність, повагу і різноманітні цінності. Все це важливо як у спілкуванні в учбовій ситуації в класі, так і за його межами.

Таким чином, цей навчальний підхід, в якому дитина готується зустрітися з різними викликами у повсякденному житті і паралельно набуває академічних знань, умінь і навичок, дозволяє учням дізнатися про себе, розвивати здорові стосунки з іншими, ставати активними членами суспільства, а також стати досвідченими користувачами англійської мови.

Соціальні компетенції, які розвиває навчально-методичний комплекс Family and Friends:

 • - особиста гігієна;
 • - безпека руху;
 • - допомога іншим;
 • - вміння ділитися з іншими;
 • - як бути хорошим другом;
 • - почуття;
 • - охайність;
 • - екологічна свідомість;
 • - добре ставлення до тварин, та інші.

За матеріалами сайту: http://fdslive.oup.com/www.oup.com

tsIlIsniy-pIdhId-do-navchannya-ditini-2

Оставить комментарий

Издательства

Рассылка

Подпишитесь на нашу рассылку

Корректор

Если Вы вдруг найдёте ошибку на нашем сайте, выделите её и нажмите клавиши Shift+Enter чтобы сообщить нам об этом. 

Социальные сети