(044)240-21-01 phone logo

blog

Ошибка
 • JUser::_load: Unable to load user with id: 234
 • JUser::_load: Unable to load user with id: 524
 • JUser::_load: Unable to load user with id: 820
 • JUser::_load: Unable to load user with id: 485

Наш блог регистрация

Блог последние комментарии

Особливості навчання англійської мови у першому класі

Автор 
Оцените материал
(4 голосов)

osoblivostI-navchannya-anglIyskoyi-movi-u-pershomu-klasI-1Панкратенкова Оксана Миколаївна
СШ № 217, вчитель, м. Київ

Працюючи не перший рік в школі, весь час замислююсь над питанням навчання англійської мови в першому класі. Адже існує безліч методик, підручників, посібників. Що обрати, щоб зробити процес навчання найбільш ефективним? І взагалі, якому виду пізнавальної діяльності приділяти більше уваги?

На мою думку, перш за все слід звернути увагу на раннє навчання читання, адже саме воно створює великий практичний ефект у плані підвищення якості володіння першою іноземною мовою, створює базу для продовження її вивчення в основній школі , а також відкриває можливості для вивчення другої іноземної мови. Читання справляє позитивний вплив на розвиток психічних функцій дитини. Це сприяє більш ранньому залученню молодших школярів до нового для них мовного світу, формує готовність до спілкування іноземною мовою і позитивний настрій до подальшого її вивчення. Процес навчання читання дозволяє формувати деякі універсальні лінгвістичні поняття, що спостерігаються в рідній та іноземній мовах, розвиваючи таким чином інтелектуальні та мовні здібності.

У молодшому шкільному віці в учнів ще не виникає психологічного бар’єру під час вивчення іноземної мови. І вони набагато швидше оволодівають необхідними вміннями і навичками.

Успіх навчання і ставлення учнів до предмета багато в чому залежить від того, наскільки цікаво і емоційно вчитель поводить уроки. Звичайно, в процесі навчання читання іноземною мовою учнів молодшого шкільного віку велику роль відіграє гра. Чим цікавіше вчитель проводить уроки, чим більше застосовує ігрових прийомів, тим цікавіше минають уроки, міцніше засвоюється матеріал.

Щоб читання іноземною мовою сприяло розвитку пізнавального інтересу учнів, необхідно:

 • враховувати пізнавальні потреби, вікові та індивідуально-психологічні особливості дітей;
 • включити школярів в активну творчу діяльність;
 • вчити долати труднощі в навчальній діяльності.

Навчання читання може здійснюватися:

 • на основі слів з аналогічним звуком, що читаються за правилами;
 • з використанням часткової транскрипції з виділенням відповідних букв, що передають цей звук;
 • з використанням повної транскрипції;
 • за аналогією;
 • на основі читання за вчителем або диктором.

Вся робота на уроці іноземної мови будується на усній основі з акцентом на ігрову мотивацію учнів. У книзі для вчителя до навчального посібника з англійської мови для першого класу загальноосвітніх установ відзначають, що на першому році навчання передбачено оволодіння артикуляційною базою та інтонаційним оформленням мови. Робота над звуковим образом слова готує дітей до читання англійською мовою починаючи з другого класу.

Однак у процесі формування навичок читання необхідно подолати багато труднощів, основною з яких є навчання техніки читання. Навчання техніки читання іноземною мовою повинно здійснюватись на добре відомому лексичному матеріалі, вже засвоєному в усному мовленні.

Ігри на розвиток навичок читання

Вправа « Будь уважним»

Учитель читає слово чи фразу з тексту, а учні повинні якнайшвидше знайти її в тексті й правильно прочитати з цим словом чи фразою. Хто першим знайде потрібне, той далі обирає слово, котре шукають інші учасники.

Вправа « Обличчя, що посміхається»

Клас ділиться на дві команди чи на групи. Вчитель вигадує слово і пише на дошці стільки рисок, яка кількість букв у даному слові. Діти по черзі вгадують літери. Якщо буква названа правильно, вчитель вписує її, якщо учні неправильно назвали літеру, записує її нижче та перекреслює. Одночасно поряд малює кружечок і за кожну неправильно названу літеру домальовуються риси обличчя (рот, ніс, очі, вуха…) Гра триває доки не буде вгадано слово, або буде намальовано обличчя.

Вправа «Бінго»

Учні малюють 9 квадратів та вписують туди слова, які вони вивчили. Вчитель називає слова зі списку, діти викреслюють це слово. Перша дитина, яка перекреслить три слова в рядку викрикує «Бінго».

Погортати підручники Family and Friends можно на сайті «Орфей Україна» тут

 

osoblivostI-navchannya-anglIyskoyi-movi-u-pershomu-klasI-2

osoblivostI-navchannya-anglIyskoyi-movi-u-pershomu-klasI-3

osoblivostI-navchannya-anglIyskoyi-movi-u-pershomu-klasI-4

Оставить комментарий

Издательства

Рассылка

Подпишитесь на нашу рассылку

Корректор

Если Вы вдруг найдёте ошибку на нашем сайте, выделите её и нажмите клавиши Shift+Enter чтобы сообщить нам об этом. 

Социальные сети