(044)240-21-01 phone logo

blog

Ошибка
 • JUser::_load: Unable to load user with id: 524
 • JUser::_load: Unable to load user with id: 531
 • JUser::_load: Unable to load user with id: 481
 • JUser::_load: Unable to load user with id: 820
 • JUser::_load: Unable to load user with id: 485

Наш блог регистрация

Блог последние комментарии

Відгук на НМК Choices видавництва Pearson

Автор 
Оцените материал
(13 голосов)

vIdguk-na-nmk-choices-vidavnitstva-pearson-1Валентина Солдатенко
Прилуцька гімназія №1 ім. Георгія Вороного

 

Щоб бути майстром своєї справи, звісно, потрібен талант і велика праця. А ще інструмент – пензлик, скальпель, мікроскоп. Для вчителя ж і його учня потрібен хороший підручник, який є необхідним інструментом і важливою складовою успіху у вивченні предмету. Навчальний курс британського видавництва Pearson Choices являється якраз головною складовою успіху мого і моїх учнів. Тому хочу поділитися своїми враженнями від роботи з цим підручником і, можливо, допомогти тим , хто ще перебуває в пошуку чогось сучасного, неординарного, досконалого, здатного зацікавити навіть найлінивішого учня.

Choices – не просто один з багатьох, це – найкращий підручник для вчителя англійської мови. Шукаючи нові засоби і методики викладання, які б підвищували мотивацію навчання і були результативними, я працювала з багатьма підручниками британських видавництв Oxford та Pearson: Opportunities, Matrix, Oxford Heroes, In Touch, Headway, Solutions, New Total English. Всі вони хороші, змістовні, цікаві. Особливо хотілося б виділити з цього списку In Touch, Headway, та Solutions. Та кожного разу, коли навчальний рік добігав кінця і ми з дітками підводили підсумки, нам хотілося ще чогось кращого, змістовнішого, цікавішого, сучаснішого. Пошуки привели мене на семінар з презентацією навчальної літератури, який проводила компанія Орфей. Choices привернув мою увагу одразу. Перш за все, мені сподобався сучасний стильний дизайн обкладинки та назва. Адже, коли в тебе є вибір і є можливості, ти можеш творити. Всередині Choices теж виявився стильним, цікавим, з великою кількістю текстів, вправ для всіх видів мовленнєвої діяльності. Мій вибір виявився правильним. З Choices я працюю другий рік і хочу сказати, що я в захваті від цього курсу, так само як і мої учні, які з великим задоволенням працюють як на уроках , так і вдома. Одна мама навіть говорила, що дуже здивована від того, що її син проходить додому і одразу сідає за англійську.

В чому ж секрет Choices?

1) Choices сучасний. Зміст кожної теми, лексика подається з урахуванням вікових особливостей і інтересів сучасних дітей, відповідає їх потребам, смакам, відображає реалії сьогодення. Наприклад, вивчення теми Identity розпочинається з тексту Avatars, де діти із захопленням дізнаються про історію появи своїх аватарок, їх специфіку і значення. Все це їм близьке і цікаве, адже сьогодні важко явити школяра, навіть першокласника, без «ВК». Чи візьмемо тему The Media, де предметом обговорення є не тільки стандартні преса, радіо та телебачення, а в більшій мірі онлайн-ЗМІ.

2) Він змістовний і цікавий. Тексти і навіть звичайні вправи на закріплення лексики та граматики містять велику кількість пізнавальної та корисної інформації, яка часто стає учням в пригоді на уроках історії, літератури, основ здоров`я і навіть української мови. А в словничках ми завели новий розділ Useful things куди записуємо цілі речення, оскільки вони є цікавими і часто універсальними у застосуванні. Наприклад:

Think positively.

She must spend a fortune on it.

Або й цілі абзаци: I don`t know who I really am. In my life I have been a student, a punk rocker, a worker, a father and lots of other things. Now I`m trying to find out which is the real me.

Чудові речення, чи не так?

3) Він доступний. Як Workbook, так і Student`s Book містять велику кількість вправ різного рівня складності, що дозволяє навіть не досить підготовленим учням справлятись із завданням і заохочує до подальшої роботи.

4) Він методично досконалий. В ньому продумано все до дрібниць. Кожна граматична структура чи явище подається не в вигляді стандартних, а коли й нудних, правил, а на прикладах, порівняннях, в контексті. Це спонукає учня самостійно робити висновки, аналізувати, а де й здогадуватись, що є в рази ефективніше простого заучування правил. Крім того всі граматичні структури чи явища, кожен набір нової лексики до теми подаються комплексно, взаємодоповнюють один одного. Так, в тексті про історію морозива Ice cream and sorbents , ми зустрічаємо одразу всі види Passive Voice. Його розмаїття не заплутує учня ( як зазвичай), а навпаки, як кажуть, все розкладає по поличкам.

5) Він має розділ Culture Corner, що, на мою думку, має бути обов’язковим компонентом кожного підручника. Адже уроки домашнього читання особливі, вони допомагають глибше пізнати мову, зрозуміти її, суттєво поповнюють лексичний запас.

6) Він має розділ Word List, який нагадує міні словничок, де зібраний лексичний мінімум до кожного розділу разом з прикладами вживання у реченнях, що дає можливість краще запам’ятовувати нові слова.

7) Він має розділ Skills Builders. Writing. Speaking. Listening.Reading, де зібрані всі правила і рекомендації (разом з прикладами ) з практичного застосування всіх цих видів мовленнєвої діяльності.

8) Він ґрунтовно готує учнів до ЗНО. Він містить велику кількість текстів різного характеру з різними видами тестових завдань, а також тренує у написанні різних видів листів, есе, статей, рекламних оголошень, відгуків, тощо.

9) Він не лише навчає, а й виховує. Потужний виховний момент проходить червоною ниткою по кожній темі, кожній вправі підручника. Візьмемо, наприклад, тему Identity. Стандартно ми обходилися описом зовнішності та характеру свого, своїх родичів та друзів. В Choices кардинально інший підхід. Тут йдеться про цілий комплекс складових ( деякі з них не очікувані, але дійсно важливі ), які формують особистість:

 • де живе людина
 • якою мовою вона розмовляє
 • яке в неї коріння
 • чим гордиться в своїй родині
 • чим гордиться в своїй країні
 • яку страву вона любить
 • який одяг носить
 • чим захоплюється
 • яку музику слухає
 • які недоліки має

Як бачимо, кожна складова має в собі важливий зміст, вчить самоповазі, виховує почуття патріотизму, відповідальності і поваги до своєї родини.

В темі Habbits ми вчимося виживати в екстремальних ситуаціях, вірити в себе і ніколи не втрачати надію. В темі Eating ми дізнаємось не тільки про рецепти здорової їжі, а й про рецепти успіху ділової людини. Це не просто уроки, а справжні виховні години!

10) Він має брошуру Culture Choices for Ukraine, яка знайомить нас з аспектами культури і реаліями життя України, що дає можливість вільно спілкуватися з іноземцями на ці теми і достойно представляти свою країну.

11) Він має ідеальну книгу для вчителя, яка включає мульти-ROM з DVD.

По-перше, вона містить в собі увесь Student`s Book з планом-конспектом до кожного уроку і відповідями до всіх вправ . Важливо, що номери сторінок обох книжок співпадають, що дуже зручно. По-друге, в плані-конспекті є розділ Background, який містить додаткову інформацію-довідку про ті чи інші поняття або факти, що зустрічаються в темі, які можуть бути незрозумілими чи просто важливими. Наприклад, що таке RAK( Random Act of Kindness), Going green, Hurricane names, чи, навіть, Ksenia Simоnova, де йдеться про переможницю шоу “Україна має талант», і що не може не бути предметом гордості для нас, українців. А в мульти-ROM з DVD є все: додаткові вправи, контрольні роботи з читання, письма, говоріння, аудіювання, тести до кожної теми з ключами, автентичні відео фрагменти (ВВС та Сhannel 4), аудіо записи, а ще купа важливих порад, інструкцій, рекомендацій в Teacher Development Workshop. І все це можна роздруковувати.

12) Він має комплект з 6 аудіо дисків для роботи в класі і 2 CD для роботи вдома (їх зміст теж є в книзі для вчителя).

13) Він має Active Teach-ресурс для інтерактивної білої дошки та MyEnglishLab – унікальний он-лайн ресурс, які можуть перетворити урок на казку (за наявності необхідного обладнання).

Про Choices можна говорити безкінечно. Кожен урок з Choices – це маленьке відкриття і , чим більше я працюю з ним, тим більше нових можливостей бачу. Мені і моїм учням подобається в ньому все. А ось їх відгуки:

Нікіта Харченко: Підручник відповідає нашим інтересам , розширює кругозір. Тут цікава, «жива» лексика, яку легко запам`ятовувати.
Аня Терещенко: З Choices легко вивчати граматику, яку я раніше не любила і не дуже розуміла.
Володя Мазурчак: я впевнений, що завдяки Choices я успішно пройду ЗНО.
Катя Каревіна: Тут багато цікавих вправ, які допомагають легко запам`ятовувати нові слова і граматичні правила. Виявляється, англійська граматика – цікава річ!
Женя Пащенко: Тут багато корисної інформації для мене. Я дізнався багато нового і став більш ерудованим.
Женя Оніщенко: Choices – класний. Англійська мова тепер мій улюблений предмет в школі!

No more comments.

Це мої улюблені, розумні, допитливі одинадцятикласники.

vIdguk-na-nmk-choices-vidavnitstva-pearson-1

 

 

 

 

 

 

vIdguk-na-nmk-choices-vidavnitstva-pearson-12

 

 

 

 

 

 

vIdguk-na-nmk-choices-vidavnitstva-pearson-3

В Teacher`s Book є план-конспект до кожного уроку. Я записую на наліпках лише тему, підтему, тип уроку та його мету.

Інша наліпка - це такий собі міні-словничок з новою лексикою до цього уроку. Такі ж наліпки з новими словами та їх перекладами учні мають і в своїх Student`s Books. Це набагато зручніше за традиційний словник.vIdguk-na-nmk-choices-vidavnitstva-pearson-4

 

 

 

 

 

Це мій непосидючий, винахідливий і теж улюблений 9-А.vIdguk-na-nmk-choices-vidavnitstva-pearson-5

Це мій працьовитий, творчий, ерудований і не менш улюблений 10 клас.

4 комментарии

 • Комментировать Валентина Солдатенко Среда, 17 Декабря 2014 04:38 написал Валентина Солдатенко

  Дякую,Вам, пані Ганно, за коментар. Дійсно, з Choices варто познайомитись. Впевнена, він теж справить на Вас враження, адже він особливий, дуже сучасний, дуже цікавий і обов`язково дуже сподобається Вашим учням. Мої, наприклад, завжди з нетерпінням чекають початку кожної нової теми, адже вони такі допитливі, а предмети обговорення в кожній темі реальні, справжні, про них цікаво говорити, на їх прикладах цікаво вчитися, та і кожна тема є захоплюючою і пізнавальною. А коли дитині цікаво вчитися, тоді її успіх гарантований!

 • Комментировать Валентина Солдатенко Воскресенье, 23 Ноября 2014 14:34 написал Валентина Солдатенко

  Д якую, Вам, пані Маргарито, за коментар. Щодо активностей, то мені і моїм учням подобається традиція в кінці кожної теми проводити таку собі співбесіду. Всім дітям в класі я даю завдання, яке вони мають виконувати самостійно. До речі, в Сhoices по кожній темі є достатньо вправ, які підходять для самостійної роботи в класі: це і додатковий розділ Your Сhoice з вправами для розвитку навичок з письма та діалогічного мовлення, і Grammar Alive з вправами для парної роботи, і додаток Language Сhoice з вправами на закріплення лексики та граматики. Одного з учнів запрошую сісти поряд за учительським столом і ми 3-4 хвилини, а коли й трошки більше, якщо учень розговорився, маємо бесіду - він охоче відповідає на мої запитання, я охоче відповідаю на його. В чому переваги такого виду контролю?( хоча контролем це не дуже хочеться називати). Найголовніше, учень не боїться говорити англійською мовою, не боїться зробити помилку, адже увесь клас до нього не прислухається. Особливо я радію за тих, хто зазвичай на уроці дуже сором`язливий, а вийти до дошки їм все одно, що на ешафот. Під час цих бесід такі учні забувають про свої комплекси, охоче говорять англійською, а хтось, навіть, краще, ніж під час звичайного уроку! Крім того, завдяки таким співбесідам створюється більш комфортна і близька до реального життя атмосфера для спілкування.

 • Комментировать Hanna Dudich Вторник, 28 Октября 2014 20:45 написал Hanna Dudich

  Шановна пані Валентино, дякую за змістовний відгук про НМК Choices. Я ніколи не працювала за цим підручником, але після Вашої статті захотіла з ним ознайомитись.

 • Комментировать Маргарита Калюжна Пятница, 24 Октября 2014 17:44 написал Маргарита Калюжна

  Пані Валентино, дійсно багато переваг і очі Ваших учнів свідчать про те, що їм цікаво праціювати за цими підручниками на Ваших уроках. А які Ваші найулюбленіші активності?
  З повагою, Маргарита Калюжна

Оставить комментарий

Издательства

Рассылка

Подпишитесь на нашу рассылку

Корректор

Если Вы вдруг найдёте ошибку на нашем сайте, выделите её и нажмите клавиши Shift+Enter чтобы сообщить нам об этом. 

Социальные сети