(044)240-21-01 phone logo

blog

Ошибка
 • JUser::_load: Unable to load user with id: 481
 • JUser::_load: Unable to load user with id: 531
 • JUser::_load: Unable to load user with id: 524
 • JUser::_load: Unable to load user with id: 820
 • JUser::_load: Unable to load user with id: 485

Наш блог регистрация

Блог последние комментарии

Створення Персональної Навчальної Мережі

Автор 
Оцените материал
(6 голосов)

stvorennya-personalnoyi-navchalnoyi-merezhi-9Калюжна Маргарита Володимирівна
вчитель англійської мови
НВК «Кіровоградський Колегіум»
м. Кіровоград.

 

 «Ми не те, що ми знаємо, але те, що готові навчатися»
Мері Кейтон Бейтсон

Кожен освітянин має власні здобутки та напрацювання з предмету, який викладає. Мета персональної навчальної мережі (ПНМ) – поширювати власний досвід та обмінюватися думками з колегами. Вчителі створюють зв’язки та розвивають мережу. За визначенням Девіда Варлика «Персональна навчальна мережа (ПНМ) включає в себе мету тематично орієнтовану на особистість, набір практик та методів, спрямованих на залучення та організацію різних джерел відповідних змісту, відібраних за їх цінністю, щоб допомогти власнику виконувати професійні цілі або особисті зацікавленості». Іншими словами професійно навчальна мережа допомагає знаходити однодумців, обмінюватися ідеями та поширювати власний досвід.

У світовій спільноті освітян дуже вдало використовується термін «вірусний» педагог. Усім нам знайоме слово вірусний набуває нових значень: усе, що відноситься до поширення інформації, поглядів про продукт, послуги від людини до людини, особливо в інтернеті та через імейл; стає дуже популярним, швидко циркулюючи від людини до людини. Присутність вчителя у мережі дозволяє поширювати власні повідомлення та формувати позитивне ставлення оточуючих до Вашої праці.

Визначте для себе, що саме Ви б хотіли розповісти іншим та яким має бути Ваше повідомлення. Найголовніше, що потрібно «вірусному» освітянину - це слухати та спостерігати, а також сфокусувати увагу на власній аудіторії.

Персональна Навчальна Мережа складається з наступних кроків:

 • Створення свого профайлу. Загальна інформація про Вас, як вчителя.
 • Ведення блогу. Використовують наступні сервіси: http://www.blogger.com, http://wordpress.com/ http://edublogs.org/
 • Реєстрація на фейсбуці.
 • Додати твіттер акаунт.
 • Створити свій канал на ютюбі.

Об’єднати усі акаунти посиланнями та додати до блогу стрічку новин RSS.

Розглянемо їх докладніше.

Раджу створити власний профайл, наприклад, за допомогою сервіса Linkedin. Профайл має включати Вашу фотографію, коротку біографію, опис професійного досвіду, лінк на Ваш сайт чи блог. Це своєрідне поєднання Вашої автобіографії та резюме доступне широкому колу людей, дозволяє краще пізнати одне одного. Linkedin – світова соціальна мережа створена для спілкування та обміну думками серед спеціалістів та експертів у різних галузях. Чим більше правдивої інформації, тим більше можливостей для кар’єрного зросту. Розгляньте створення власного імені за допомогою ініціалів та прізвища, або варіації імені та прізвища, щоб Вас легко могли знайти колеги та однодумці.

Наприклад, мій профайл Маргарита Калюжна

Блог. Вікіпедія пропонує наступне визначення: це веб-сайт, головний зміст якого – записи, зображення чи мультимедія, що регулярно додаються. Для блогів характерні короткі записи тимчасової значущості. Блог також може бути використана в якості професійного інструменту – обмінюватися інформацією, задавати питання, коментувати, використовувати мультимедіа – фото, відео. Зручний, безпечний, надає можливість співпраці з учнями та їх батьками.

Існує декілька безкоштовних платформ для організації ведення власного блогу: Wordpress Edublogs Blogger Livejournal Мій перший блог створено у Livejournal або Живому Журналі:stvorennya-personalnoyi-navchalnoyi-merezhi-2

Тут я розміщувала інформацію, яка цікавила мене на той момент, шляхом копіювання та вставки.

Мій наступний блог My Travelling with Web присвячено навчальним або інформаційно-комунікаційним технологіям в освіті та їх застосуванні на уроках англійської мови. Для нього я обрала платформу Blogger – зручний інтерфейс, функція сторінок, власний шаблон, спільний акаунт з Google, коментарі читачів та багато іншого.stvorennya-personalnoyi-navchalnoyi-merezhi-3

Наведу приклад блогів моїх учнів, де представлено письмові завдання за темою та результати проектної роботи:

stvorennya-personalnoyi-navchalnoyi-merezhi-4

 

 

 

 

 

 

http://smilekir.blogspot.com/stvorennya-personalnoyi-navchalnoyi-merezhi-5

http://machomankir.blogspot.com/

Ідеї для блогінгу: щотижневий журнал шкільних подій, огляд літературних новинок, науковий щоденник, аналіз та самоаналіз уроку, коментарі учнів, тощо.

Створити власний блог за допомогою Blogger дуже легко:

 • Обрати ім’я користувача та пароль.
 • Придумати заголовок для Вашого блогу.
 • Прийняти умови користування та обрати шаблон.
 • Публікація

Фейсбук. Дуже популярна соціальна мережа, згідно її політики конфіденційності власний акаунт може створити людина старша 13 років і рекомендовано використовувати справжнє ім’я. На сьогодні Facebook пропонує власну інструкцію використання мережі освітянами: Educators Guide Цінні поради: перевірка налаштування конфіденційності, установка повного профілю про себе, розподіл друзів, використання своїх сторінок та груп, участь у подіях.

Мій акаунт у Фейсбуці:stvorennya-personalnoyi-navchalnoyi-merezhi-6

Ідея: створення групи для вивчення визначеної теми, запросити учнів, налаштувати конфіденційність, розміщувати завдання, цікаві лінки, коментувати, додавати дослідження, тощо. Швидкий спосіб спілкування з учнями та їх батьками, пам’ятати про Нетикет в інтернеті.

Твіттер. Популярний мікроблогінг. Останнім часом дуже часто використовую у своїй роботі: як джерело цікавих статей про інформаційно-комунікаційні технології та їх використанні в освіті, як поширення власного досвіду. Мій Твіттер: @margo_kalyuzhnastvorennya-personalnoyi-navchalnoyi-merezhi-7

Твіттер – це можливість спілкування з однодумцями, експертами, створення тематичних чатів, повідомлення лише у 140 знаків, обирати фолловерів, працювати з хештегами, робити оголошення для колег та учнів.

Терміни:

RT – ретвіт, поширення чужого запису, який актуальний для Вас за темою.

DM – пряме повідомлення, доступне лише Вам та Вашому опоненту.

@ - Ваше акаунт ім’я.

Скорочення лінків - http://bit.ly чи http://goo.gl – сайти, які дозволяють скорочувати адрес Вашої статті в інтернеті та розміщувати її у Твіттері.

# ключове слово – хештег. Кожен може створити власний.

Хештег - це тег, який позначає повідомлення об'єднані спільною тематикою у Твіттері. Він є своєрідним ключовим словом для пошуку інформації.

Наприклад, хештег #education. Якщо Ви додасте його до свого тві-повідомлення, то ті, хто фоловлять Вас, тобто слідують за Вами, автоматично отримають його. Також натиснувши на сам хештег, який є активним посиланням, Ви у хронологічному порядку ознайомитися з усіма новинами, які відповідають тематиці освіта.

Найбільш популярні хештеги:

#education - Усе, що пов'язано з освітою.

#edchat - Цей хештег придумали Том Уітбі, Стів Андерсон та Шеллі Террелл для всіх освітян, щоб мати змогу поспілкуватися та поділитися своїми

#edtech - Присвячено темі технологій в освіті.

Пропоную при розміщуванні посилання на свої матеріали у власному акаунті Твіттера додавти хештег #schoolua, який дозволить об’єднати освітян України і залишатися нам у вирі освітянських подій.

Ютюб. Розмістіть навчальне відео, відеоінструкцію для учнів, тематичний майстер-клас за допомогою Youtube , створивши для цього власний канал.stvorennya-personalnoyi-navchalnoyi-merezhi-8

Ідеї: створити з учнями спільний проект, редагувати відео, переглядати виступи відомих людей, писати анотації, залишати коментарі, обрати настройки приватності.

Ви дивитеся вебінари, читаєте блоги, переглядаєте Твіттер та Ютюб – Ви залишаєтеся на вістрі тенденцій у сфері освіти.

Поставте запитання, що Ви можете запропонувати іншим? Корисні інтернет-ресурси, лінки, плани уроків, ідеї, майстер-класи, розпочати дискусію, обговорити питання тощо. Знаходьте час перевіряти свої акаунти та відповідати на коментарі до Ваших постів – це сприятиме поширенню інформації про Ваш досвід.

Перш ніж розпочати створення Персональної Навчальної Мережі визначте для себе, наскільки Ви готові бути відкритою людиною для інших, яку інформацію про себе Ви готові зробити публічною. Усе, що Ви напишете, залишиться в інтернеті своєрідним інформаційним відбитком про Вас. Безпека в інтернеті залежить лише від Вас, перш ніж писати – подумайте.

Створення Персональної Навчальної мережі – навичка 21 століття, вивчення інструментів, які дозволяють об’єднати зв’язки між педагогами та сприяють власному професійному розвитку. Створіть власний бренд онлайн. До зустрічі у соціальних мережах.

Джерела:

 • http://en.wikipedia.org/wiki/Personal_Learning_Networks Персональна навчальна мережа (ПНМ)
 • http://www.slideshare.net/dwarlick/personal-learning-networks Персональна навчальна мережа (ПНМ)
 • http://dictionary.reference.com/browse/viral Словник
 • http://englishwebteacher.blogspot.com/ Блог вчителя англ. мови Калюжної М.В.

1 Комментарий

 • Комментировать Hanna Dudich Вторник, 28 Октября 2014 20:34 написал Hanna Dudich

  Thank you, Rita for the article. It is very useful to have a review of various ways of building a PLN in one article. You've done a very important job. I've tried Linkedin but gave it up for some reason. Probably I should ask you to tell me more about the advantages of this social network.

Оставить комментарий

Издательства

Рассылка

Подпишитесь на нашу рассылку

Корректор

Если Вы вдруг найдёте ошибку на нашем сайте, выделите её и нажмите клавиши Shift+Enter чтобы сообщить нам об этом. 

Социальные сети