(044)240-21-01 phone logo

Ошибка
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 820

Відгук про позакласний захід “T. G. Shevchenko and English Literature” - «Т. Г. Шевченко і англійська література » присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка

Автор 
Оцените материал
(2 голосов)

vIdguk-pro-pozaklasniy-zahId-shevchenko-and-english-literature-1

Костишин Наталія Василівна, вчитель англійської мови
Дзвиняцька ЗОШ І-ІІІ ступенів
с. Дзвиняч, Богородчанського району, Івано-Франківської області

У Дзвиняцькій ЗОШ І – ІІІ ступенів пройшов позакласний захід “T. G. Shevchenko and English Literature” - «Т. Г. Шевченко і англійська література » присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка. Метою позакласного заходу було показати світову велич Кобзаря, розкрити неосяжність його таланту, визначити роль в літературній спадщині, культурі українського народу, виховувати почуття національної гідності, гордості за великого патріота України, прививати любов до слова українського Пророка.

Серед тих визначних діячів, чиї серця, помисли, талант спрямовані на служіння народові, чия душа сповнена високої любові до батьківщини, Шевченко по праву займає почесне місце, бо з таким вогнем у душі захищав свободу і незалежність вітчизни, честь і гідність народу. Безсмертне ім’я великого українського поета і художника Т. Г. Шевченка відоме скрізь як ім’я людини, що віддала своє життя боротьбі за свободу українського народу.

Своєю творчістю Т. Г. Шевченко відкрив нову епоху в українській літературі, створив чудові зразки поезії, які могутньо зазвучали над світом як гнівне звинувачення царизмові, як пристрасний заклик до активної боротьби за кращу долю. Натхненні поетичні твори Тараса Шевченка – неоціненний скарб світової літератури – стали надбанням широких народних мас.

За півтора століття після смерті поета накопичений величезний інформаційний матеріал про його життя і творчість. Видані цікаві спогади сучасників: художників, літераторів,громадських діячів, істориків, етнографів, акторів, представників духовенства, військових, політиків, рідних і близьких поета, і, навіть, звичайних селян. У цих спогадах по крихітках відтворюється живий і неповторний образ Тараса Григоровича, його чуйна і зворушлива душа, погляди й світогляд.

Учні ознайомилися з репродукціями найкращих зразків живописних та графічних творів, що вдало розкривають різнобічність таланту Тараса Шевченка — поета і художника. Учасники заходу декламували англійською мовою Тарасові твори та пісні: «Заповіт», «Садок вишневий коло хати»,

«Реве та стогне Дніпр широкий», «Мені тринадцятий минало». Оригінальністю та унікальністю презентованого заходу було те, що разом з мовою оригіналу вибраних поезій був присутній переклад англійською мовою, здійснений лауреатом Перекладацької премії імені Івана Франка Національної спілки письменників України, однією з найталановитіших та найбільш плідних перекладачів української художньої літератури англійською мовою Вірою Річ із Великої Британії.

vIdguk-pro-pozaklasniy-zahId-shevchenko-and-english-literature-2На заході було згадано, що 22 травня – важлива дата для кожного українця. У цей день прах Тараса Григоровича Шевченка, згідно з його заповітом, було перепоховано в Україні. Тяжкою була для Тараса Григоровича зима 1861 року. Перебуваючи далеко вiд батьківщини, в Санк-Петербурзі, він все частіше хворів, усе бiльше вiдчував свою самотнiсть. 9 березня, в день його народження, до нього завiтало кiлька знайомих. В розмовi з близьким другом художником Григорiєм Честахiвським поет висловив бажання, щоб в разі смерті, яку він передчував, поховали його в Каневi. Вранцi 10 березня 1861 р. Тараса Григоровича не стало. Його поховано спочатку на Смоленському православному кладовищі в Петербурзі. Після того як п'ятдесят вісім днів прах Т.Г.Шевченка перебував у Петербурзі, його домовину, згідно із заповітом, за клопотанням Михайла Лазаревського, після отримання ним дозволу у квітні того ж року, перевезено в Україну і 22 травня після богослужіння прах Шевченка було поховано на Чернечій горі, - у місці, яке відповідало його «Заповіту». Незабаром могила Шевченка перетворилася на місце паломництва українців, а Чернеча гора отримала назву Тарасової.

Ім’я його знають і пам’ятають в цілому світі.Учні та гості заходу мали змогу здійснити «заочну екскурсію» до музею Т. Г. Шевченка в Торонто.

Костишин Shevchenko Party

Оставить комментарий

Издательства

Рассылка

Подпишитесь на нашу рассылку

Корректор

Если Вы вдруг найдёте ошибку на нашем сайте, выделите её и нажмите клавиши Shift+Enter чтобы сообщить нам об этом. 

Социальные сети