(044)240-21-01 phone logo

Ошибка
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 524

Хеллоуїн

Автор 
Оцените материал
(4 голосов)

hellouyin-14

Валентина Солдатенко
Прилуцька гімназія №1
ім. Георгія Вороного

Хеллоуїн - одне з найдавніших свят у світі. У ньому переплелися кельтська традиція вшановування злих духів і християнська - поклоніння всім святим.

Історія свята Хеллоуїн нараховує тисячоліття, починаючи від кельтського фестивалю Самхейн, римського Дня Помони і християнського Дня всіх святих.

Сторіччя тому землі сучасної Великобританії і північної Франції населяли кельтські племена. Вони були язичниками і як верховного бога почитали бога Сонця. Кельти ділили рік на дві частини - зимову і літню. Протягом усієї зими бог Сонця знаходився в полоні у Самхейна, володаря мертвих і князя пітьми.

Фестиваль Самхейна, який святкувався 1 листопада, - це час, коли починалася зима. В цей час літо змінялося зимою, день - ніччю, життя - смертю, і всі бар'єри між матеріальним і надприродним світами усувалися, ворота між ними відкривалися на одну ніч. У цей час всі нереалізовані надії і плани померлих знову поверталися на землю, а їх душі спускалися до рідних вогнищ. Душі померлих могли приймати різні обличчя, злі вселялися у тварин, а найнебезпечніші - в котів. Вважається, у цей день вся нечиста сила спускається на землю.

У ніч з 31 жовтня на 1 листопада друїди збиралися в дубових гаях на вершинах пагорбів (кельти вважали дуби священними деревами), запалювали багаття і приносили злим духам жертви, щоб умилостивити їх. А вранці друїди дарували людям вугілля від своїх багать, щоб ті розпалювали вогнища своїх будинків. Вогонь друїдів зігрівав будинки протягом довгої зими і охороняв будинок від нечистої сили.

Вночі дівчата ворожили. Можна було кинути два каштани в багаття друїдів. Якщо плоди будуть згоряти поруч, то дівчина буде жити в дружбі і згоді з милим, якщо розкотяться в різні боки - розійдуться їхні шляхи в різні боки. Побачити свого майбутнього чоловіка дівчина могла, сівши перед дзеркалом опівночі з яблуком у руці. А щоб дізнатися його ім`я, слід почистити яблуко так, щоб шкірка була довгою, а потім кинути її через ліве плече. В вигляді якої літери впаде шкірка, з такої буде починатися ім`я судженого.

У IX столітті, коли християнство поширилося на території Великобританії, стародавні традиції змішалися з ще одним святом - католицьким Днем усіх святих - All Hallows Even, або All Hallows Eve. Пізніше його стали називати Hallowe`en, і врешті-решт - Halloween.

Сьогодні від стародавнього язичницького свята залишився набір кумедних захоплюючих традицій. У цю ніч прийнято одягатися в костюми нечистої сили і влаштовувати маскаради. Мабуть, не можна упускати рідкісний шанс відчути себе відьмою або якимось духом. Невід'ємний символ Хеллоуіна - гарбузова голова. З гарбуза видаляється насіння та м’якіть, вирізуються очі, ніс, рот і всередину вставляється свічка. Гарбуз символізує одночасно закінчення збору врожаю, злобного духа і вогонь, що відлякує його. Так дивно концентруються древні повір'я в одному предметі.

«Treat or trick!» - ще одна особливість цього свята. Переодягнені в різні костюми, діти ходять по домівкам, вигукуючи «Treat or trick!» і в подарунок отримують різні солодощі.

Вже стало традицією відзначати Хелоуін в нашій гімназії. Цього року ми святкували його втретє. За цей час Хелоуін став найулюбленішим святом гімназистів, в якому приймають участь всі, від малят до старшокласників. Хтось презентує стінгазети і страхітливі костюми привидів, відьом та інших створінь, хтось декламує веселі віршики та страшилки, а хтось ходить по класам зі словами «Trick or Treat», отримуючи цукерки. А ось наш спеціальний репортаж зі свята.


Оставить комментарий

Издательства

Рассылка

Подпишитесь на нашу рассылку

Корректор

Если Вы вдруг найдёте ошибку на нашем сайте, выделите её и нажмите клавиши Shift+Enter чтобы сообщить нам об этом. 

Социальные сети